Skip to content

Poprvé na masáži?

Chystáte se na masáž poprvé a nevíte, jak se připravit a co očekávat?
Zde jsou mé rady a doporučení:

Před masáží:
Bezprostředně před masáží je dobré nejíst vydatnější nebo těžké jídlo, abyste se při ležení na břiše necítili diskomfortně.
Pokud mě vyhledáte kvůli akutní bolesti, která vás donutila vzít si analgetika, je nutné mě na tuto skutečnost upozornit, abych upravil tlak masáže na místech, která jsou nyní po užití léku znecitlivělá.

Při masáži:
Každé masáži předchází konzultace a vzájemná domluva na tom, co od masáže potřebujete a jaký tlak preferujete. Masáž vám má být celou dobu příjemná a i případná bolest se bude vždy pohybovat na hranici, kdy je pro vás ještě vítaná a uvolňující. Moji klienti se po masáži necítí rozlámaní, ale naopak příjemně uvolnění.
Masíruju obvykle záda, šíji, nohy, ruce, hlavu, případně dlaně, chodidla, břicho.
Při masáži využívám masážní a aromaterapeutické oleje, které nanáším na pokožku. Klienti zůstávají ve spodním prádle a dle jejich teplomilnosti je přikrývám dekou či ručníkem. Pro velké zmrzlíky je připravena nahřívací dečka, kterou lze v případě potřeby zapnout. Na přání je možno masírovat i bez oleje a v oblečení, pokud je toto volné a pohodlné.

Po masáži:
Po masáži je dobré dopřát si oddech a pokud možno si neplánovat nic fyzicky ani psychicky náročného. Protože se zaktivuje organismus, je dobré zvýšit pitný režim, aby mohly uvolněné odpadní látky volně odcházet z těla.

Kdy na masáž zajít?
Když si chcete dopřát odpočinek nebo nabuzení.
Když vás bolí záda, šíje, nohy, ruce, hlava.
Když se cítíte unavení, ať už z dlouhého sezení v práci, nebo po fyzické zátěži.
Když jste ve stresu z každodenního rytmu, nebo z náročné životní situace.
Když chcete dopřát sami sobě něco dobrého pro zdraví těla i ducha.

Kdy s masáží počkat:
Při horečnatém, infekčním nebo zánětlivém onemocnění.
Pokud cítíte, že na vás "něco leze", ale stejně chcete na masáž přijít, informujte mě prosím o vašem stavu. Masáž mohu provést jemnějším způsobem, nebo ji naopak přizpůsobím pro aktivaci vašeho těla, případná nemoc pak proběhne rychleji.

Chcete se zeptat na něco dalšího?
Napište mi, nebo zavolejte.

Těším se na vás,
Milan Urban